Medikal masaj mekanik ve refleks etkilerinin çoğaltılmasını amaçlayan bir masaj türüdür. Medikal masaj yalnızca tedavi amacıyla uygulanmak zorundadır. Buradaki tedavi şekli ise kaslarda meydana gelen yoğun ağrılardır. Medikal masaj, hastalık ve yaralanma durumlarında da konvansiyonel tıbbi tedaviye yardımcı olarak ağrıyı hafifletmek ve stresi azaltmakta yumuşak doku iyileşmesini yardım için ve vücudu canlandırıcı bir işbirlikçi, destekleyici olarak kullanılabilen ek bir tedavi şeklidir. Araştırmalar medikal masaj tekniklerinin stres, anksiyete, depresyon, ağrı kontrolü, sindirim sistemi hastalıkları, aşırı kullanım ve tekrarlayıcı zorlama hasarlanmaları, spor hasarlanmaları, kronik akciğer hastalıkları vb. gibi durumlarda yararlı olduğunu göstermiştir. Bunların yanı sıra medikal masaj kan dolaşımını düzenleyerek, kalbin hızını da yavaşlatmaktadır. Düzenli yapılan medikal masaj kandaki beyaz hücre olarak bilinen akyuvarları artırarak bağışıklık sistemini güçlendirir. Toplar damarda kan akımının durmasını ve vücutta oluşan ödemin atılmasını sağlamaktadır.

Vücudumuzdaki sinir uçlarının yaklaşık olarak 7000 tanesi ayak tabanımızda bulunmaktadır. Ayaklarımız aynı zamanda tüm sinir uçlarının sonlandığı yerdir. Refleksoloji masajı ile vücudumuzun belli bölgelerinde hapsolmuş enerji ve kan akışı harekete geçirilerek vücudun kendi kendini iyileştirme güdüsü tetiklenir.

  • Masaj sonrası vücudun yaşadığı stres ve gerilimler azalır.
  • Vücudun az çalışan veya hiç çalışmayan bölgelerini uyarır.
  • En önemli faydalarından biri de uyku kalitesini artırmasıdır.
  • Migren ve baş ağrılarına iyi gelir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve toksinlerin vücuttan atılımını kolaylaştırır.
  • Sindirim düzensizliklerinin giderilmesinde etkili bir rol oynar.
  • Refleksoloji ile vücudun direnç kazanması sağlanarak hastalıklara karşı bağışıklık güçlenir.
  • Konsantrasyon ve odaklanmaya yardımcı olur.

Masaj, uzman masözlerimiz tarafından uygulanır. Bu masajın öne çıktığı nokta özel yağların kullanılıyor olmasıdır.  Masaj öncesi hastanın sağlık durumu hastadan öğrenilir ve şikayetlerin giderilmesi için hangi masajın en doğru olacağı belirlenir.

NOT:Hamileliğin ilk altı ayında , kanser ve damar tıkanıklığı olan hastalarda , varis sorunu yaşayanlarda ve şeker hastalarında uygulanması tevsiye edilmez.

Süre: 30 dk.

Nua Masaj

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sohbet Başlat
Web Sitemize Hoş Geldiniz.
Whatsapp İconuna Tıklayarak Bizimle Görüşebilirsiniz.