Derin Doku Masajı

Derin Doku Masajı

Bir çeşit masaj terapisi olan derin doku masajı, derin kas ve fasya katmanlarına (kasları çevreleyen bağ dokusu) ulaşmak için sıkı baskı ve yavaş vuruşlar kullanır. Kronik ağrıları ve ağrıları ve sert boyun ve üst sırt, bel ağrısı, bacak kası gerginliği ve ağrılı omuzlar gibi sözleşmeli bölgeler için kullanılır.

O nasıl çalışır?
Vuruşların bazıları İsveç masaj terapisinde kullanılanlarla aynı hissediyor olsa da, derin doku masajı derin baskı ile düzenli bir masaj yapmakla aynı değildir.

Skar dokusunu parçalamak ve kasları “düğümler” veya fiziksel olarak dolaşımı bozabilecek ve ağrıya, sınırlı hareket açıklığına ve iltihaplanmalara neden olabilecek adezyonları (ağrılı, sert doku bantları) fiziksel olarak parçalamak için kullanılır.

Masajın başında, kasları ısıtmak ve hazırlamak için genellikle daha hafif bir basınç uygulanır. Daha sonra özel teknikler uygulanır. En yaygın teknikler şunlardır:

Soyma: Dirsek, önkol, parmak eklemleri ve baş parmakları kullanarak kas liflerinin uzunluğu boyunca derin, kayma basıncı

Sürtünme: Yapışıklıkları gidermek ve doku liflerini yeniden hizalamak için kasın her yerine uygulanan basınç

Nua Masaj

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sohbet Başlat
Web Sitemize Hoş Geldiniz.
Whatsapp İconuna Tıklayarak Bizimle Görüşebilirsiniz.