Isveç Masajı

İsveç Masajı

Bir masaj düşünürken… bir İsveç masajı düşünürsünüz. Batıda en yaygın ve en iyi bilinen masaj türüdür ve spor masajı, derin doku masajı, aromaterapi masajı ve diğer popüler Batı tarzı masajların temelini oluşturur. Asya masaj sistemlerinde odaklanan “meridyenler” veya şen çizgileri üzerindeki enerji çalışmasının aksine, Batı anatomi ve fizyoloji kavramlarına dayanmaktadır.

Tipik olarak, terapist dolaşımını uyarmak, dolaşım sistemini yıkamak, sıkı kasları serbest bırakmak, hareket aralığını geri kazanmak ve ağrıyı hafifletmek için çalışır.

Spa’ya ilk kez geliyorsanız veya sık sık masaj yaptırmıyorsanız, İsveç masajı başlamak için en iyi yerdir. Çoğu insan 50 veya 60 dakikalık bir İsveç veya derin doku masajı alır, ancak 75 veya 90 dakika, terapiste kas dokusunu çalıştırmak ve sonuç elde etmek için daha fazla zaman verir. İsveç masajı, terapistin kişisel tarzına ve ne yapmaya çalıştığına bağlı olarak yavaş, yumuşak veya kuvvetli ve canlandırıcı olabilir.

Daha derin bir çalışma istiyorsanız ve kronik kas ağrısından kurtulmak için daha fazla baskıya tahammül edebiliyorsanız, İsveç masajının bir başka şekli olan derin bir doku masajı yaptırmak daha iyidir. Ağrınız varsa, sonuç almak için bir dizi masaj yapmanız gerekecektir. İsveç masajı ve diğer terapötik masaj türleri eğitimli, lisanslı masaj terapistleri tarafından gerçekleştirilir.

Nua Masaj

Leave a comment

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sohbet Başlat
Web Sitemize Hoş Geldiniz.
Whatsapp İconuna Tıklayarak Bizimle Görüşebilirsiniz.